Prihlásenie
Stratili ste heslo?

KARDANKA PARTNER PROFESIONÁLOV +420 491 114 383, +420 734 644 355 info@kardanka.sk

Homokinetického kĺbového hriadeľa kardanová hriadeľ sin...

Homokinetického kĺbového hriadeľa kardanová hriadeľ sin...
Akcia
Výrobca:
Katalógové číslo: 59903
EAN: 8023453762402
Obrázek k výrobku 974 - Homokinetická kardanová hřídel single, 6. kategorie, 1000 mm
Klikni pre zobrazenie väčšieho obrázku
Obrázek k výrobku 974 - Homokinetická kardanová hřídel single, 6. kategorie, 1000 mm
Obrázek k výrobku 974 - Homokinetická kardanová hřídel single, 6. kategorie, 1000 mm
- 26%
Akcia
Zľava

Kardanová hriadeľ určená pre pohon príslušenstva v poľnohospodárstve. Tieto kardanové hriadele sa vyrábajú v Taliansku vo firme AMA Cardan, ktorá patrí do skupiny AMA SpA. Jedná sa o kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú všetky certifikačné požiadavky pre Európu.

viac info...
Ušetríte: 172,03 € tj.26.20%
Skladom v expedícii26 ks Odosielame / na vyzdvihnutie: Piatok 09.06.2023
Skladom u dodávateľa117 Odosielame / na vyzdvihnutie: Streda 21.06.2023
484,69 €s DPH/ ks
Odporučená cena:656,73 €
484.69
ks

Kardanová hriadeľ určená pre pohon príslušenstva v poľnohospodárstve. Tieto kardanové hriadele sa vyrábajú v Taliansku vo firme AMA Cardan, ktorá patrí do skupiny AMA SpA. Jedná sa o kvalitné výrobky, ktoré spĺňajú všetky certifikačné požiadavky pre Európu.

prenos sily

Pred zakúpením kardanové hriadele je nutné poznať sily, ktoré bude hriadeľ prenášať. Dobré je poznať výkon traktora na vývodovej hriadeli. Toto je v podstate najväčšia sila, ktorou dokáže traktor vyvinúť a teda aj najväčší sila, ktorá môže ísť na kardan. Dôležitejšie však je poznať výkon príslušenstvo a teda silu, ktorá je potrebná pre pohon príslušenstva. Iná sila je potreba pre pohon čerpadla na postrekovači a iná pre pohon veľkého mulčovače. Nesprávnym výberom hriadele buď zbytočne platíte za silný kardan, ktorého prenosovú silu nevyužijete, alebo v opačnom prípade pri poddimenzovaniu hriadeľa ju zničíte pri prvom použití. Dôležité sú tiež otáčky, pri ktorých príslušenstva pracuje. Vo špecifikáciách u každého kardanu nájdete prenosové sily pre daný kardan ako pre otáčky 540 rpm, tak pre 1000 rpm. Pri výbere sa teda riaďte výkonom príslušenstva a je lepšie ľahko predimenzovať. Uvádzané prenosové sily sú určené pre bežnú prevádzku.

zistenie dĺžky

Dĺžku kardanových hriadeľov od tohto výrobcu meriame celkovú od konca ku koncu v stiahnutom stave. Správnu dĺžku zistíme tak, že si nasadíme požadované príslušenstvo na stroj, dáme ho do polohy kedy je najmenšia vzdialenosť medzi vývodovým hriadeľom na traktore a hriadeľom na príslušenstvo, zmeriame si vzdialenosť koncov hriadeľov. K tejto vzdialenosti pridáme cca 5 cm a máme požadovanú dĺžku.

Výsun kardanové hriadele

Kardanové hriadele AMA sú teleskopické. Vysunutie je zabezpečené dvomi do seba zajíždějícími rúrkami v tele hriadeľa. Max odporúčaný výsuve hriadele pre zachovanie prenosové sily je o 1/3 dĺžky rúrok. Dĺžka rúrok je veľmi variabilný vzhľadom ku kategórii kardanu / veľkosti kĺbov ak dĺžke kardanu.

Krátenie kardanových hriadeľov

Kardanové hriadele je možné krátiť. Krátenie hriadele sa vykoná postupným skrátením oboch kovových trubiek hriadeľa a oboch plastových krytov. Všetky súčasti by mali byť skrátené o rovnakú dĺžku. Pre zachovanie prenosové sily musia byť zachovaná dostatočná dĺžka rúrok.

pracovný uhol

Štandardné kardanové hriadele môžu stabilne pracovať pri uhle do maximálne 25 o. Krátkodobo je možné hriadeľ použiť do 45 o, taký uhol je však povolený na maximálne 5 minút práce. Homokinetické kardanové hriadele sú na jednej, alebo na oboch stranách opatrené homokinetickými kĺbom. Tento kĺb je špeciálne navrhnutý na to, aby prenášal pohon pri maximálnom uhle do 50 o dlhodobo a do 80 o pri krátkodobom vyhnutie. Pri potrebe väčšieho uhle napríklad pri zatáčaní je nutné hriadeľ odpojiť.

Nasadenie kardanových hriadeľov

Kardanová hriadeľ má na svojom tele označený smer nasadenia. Jednoduchý obrázok ukazuje, ktorý koniec patrí na traktorovú stranu a ktorý na stranu príslušenstvo. Pre životnosť kardanu je dobré zachovávať správne zapojenie kardanu.


údržba

Kardanové hriadele AMA je nutné pravidelne udržiavať. Pravidelne kontrolujte čistotu celého zariadenia, v prípade zašpinenia odstráňte nečistoty. Pravidelne mažte kríža kĺbov, kryty kardanu a rúrky pomocou mazníc na nich umiestnených. Dodržujte mazacie intervaly podľa návodu na obsluhu. Pravidelne tiež ošetrujte hriadeľa na traktore a na príslušenstvo. Pravidelne kontrolujte hriadele a kryty proti poškodeniu, používanie poškodené hriadele môže spôsobiť škody na majetku alebo na zdraví.

Vlastnosti produktu

Obrázek k výrobku 26420 - Homokinetická kardanová hřídel single, 8. kategorie, 1200 mm
Vlastnosť Hodnota
    mm
   
    kW
    kW
   
   
   
   
   
   
   
   
    mm

Súvisiace výrobky

Kartuše mazivá EP3 600 g / 56 mm11,21 € / ks
Kříž kardanu17,35 € / ks
Kříž kardanu29,90 € / ks
Vidlica s poistným kolíkom30,67 € / ks
Vidlica s poistným skrutkou55,81 € / ks
Pre vytvorenie strážneho psa sa musíte prihlásiť.

Homokinetického kĺbového hriadeľa kardanová hriadeľ sin...

Jaroslav Kundráč
phone734644355

Porovnanie výrobkov

Porovnať

Zasielať novinky

Prohlédnout předchozí čísla

Chcete od nás dostávať novinky a akčné ponuky? ... Potom neváhajte zaregistrovať Vašu e-mailovú adresu a potvrdiť.

Informácie o spracovaní osobných údajov (GDPR).

Odhlásenie z odberu

Kontakt

CS Technika s.r.o.
Krkonošská 2912
544 01, Dvůr Králové nad Labem

Telefon: +420 491 114 383
Mobil: +420 734 644 335
E-mail: info@kardanka.sk
Web: www.kardanka.sk

Výhody nákupu u nás

Patríme medzi najväčších predajcov dielov na techniku dílů na zemědělskou techniku.

Máme vlastné bohaté skúsenosti s predávanými výrobkami.

Kvalitní zázemí a tým vyškolených pracovníků.

Možnosť vrátenia tovaru do 14 dní samozrejmosťou.

Naposledy prezeraný tovar

Nemáte doposiaľ žiadne navštívené produkty.